Генеральне прибирання у ванній: 5 етапів

20 березня 2020

 Тому проводити регулярне прибирання у ванній необхідно частіше, ніж в інших приміщеннях.

 
Про нюанси генерального прибирання і розкриває секрети успішного і недовгого процесу наведення чистоти у ванній кімнаті читайте на сторінках Domik.ua.
 
На ванні, раковині, полицях, шафах і на підлозі у ванній кімнаті скупчуються мікроби. Якщо не проводити генеральне прибирання у ванній як мінімум раз в 2 тижні, тут можуть крім грибка завестися комахи.
 
До обов'язкових щоденних процедур відносяться чистка та дезінфекція ванни, раковини, протирання статі від розлитої води.
 
Крім щоденної існують щотижнева і генеральне прибирання ванній.
 
Перед проведенням генерального прибирання у ванній необхідно прибрати всі флакони, банки, пляшки, губки і щітки, які стоять повсюдно. Їх бажано зібрати в окремий таз або миску і прибрати з ванної на час проведення прибирання.
 
Крок 1 . Миття кахля, плитки і дзеркал
 
Всі скляні і дзеркальні поверхні у ванній потребують ретельного миття. Дзеркала і скла можна помити до блиску сумішшю з 2 столових ложок зубного порошку і чайного ложки нашатирного спирту. Після цього дзеркало і скляні полички потрібно протерти серветкою з мікрофібри або зім'ятої газетою.
 
Міжплиточних шви - ідеальне місце для росту бактерій. Щоб почистити їх, можна скористатися розчином соди і відбілювача (в пропорції 2: 2). Суміш потрібно нанести на шви і залишити до застигання. Після цього засіб потрібно відчистити щіткою і змити водою.
 
Кахель і плитку можна успішно відчистити за допомогою розчину порошку крейди і води (2 ст. Л: 3 ст. Л). Слід витирати плитку насухо, щоб застиглі краплі води і крейдяного розчину зіпсують її вид. Бажано мити плитку знизу вгору, а змивати засіб для чищення та воду навпаки - зверху вниз.
 
Читайте також: Просто не працюють: 10 Лайфхак в прибиранні, про які пора забути
 
Крок 2. Миття і прочищення труб
 
У зливні отвори труб у ванній кімнаті потрібно залити лужний розчин для усунення засмічень.
 
Для видалення іржавих плям з труб потрібно застосовувати лужні засоби - не частіше одного разу на місяць, щоб не пошкодити емаль.
 
Читайте також: Магічна прибирання: 8 порад щодо наведення порядку вдома
 
Крок 3. Чистка ванній, раковини і кранів
 
Змішувачі та крани необхідно протерти спеціальним засобом для блиску кранів і труб. Після миття їх слід протерти насухо м'якою серветкою, щоб уникнути патьоків. Бажано не користуватися порошками, щоб не подряпати поверхню.
 
Застарілі патьоки і бруд з поверхні душової кабіни можна відчистити жорсткою щіткою і рідким мильним розчином.
 
Для чищення ванн потрібно використовувати рідкі засоби розчини, щоб не подряпати поверхню кристалічними порошками. Не можна використовувати для чищення ванни миючий засіб для унітазу - воно роз'їсть більш чутливу поверхню ванни.
 
Керамічну раковину можна помити засобом для миття посуду або сумішшю з соди і води (2: 2).
 
Крок 4. Миття підлоги
 
Пол необхідно обов'язково вимити дезинфікуючим розчином, потім - ще раз звичайною водою і витерти максимально насухо.
 
Читайте також: Топ-6 найбільш поширених помилок в прибиранні квартири
 
Крок 5. Прання килимка і штор
 
Фіранку на душовій кабіні необхідно зняти і замочити на півгодини в ємності з мильним розчином. Після цього фіранку потрібно прополоскати до зникнення мильної води. Якщо шторка сильно брудна, можна скористатися сумішшю з відбілювача і води. Щоб остаточно видалити патьоки і засохлі плями.
 
Гумовий килимок, який традиційно лежить біля ванни, потрібно випрати в теплій воді з додаванням прального порошку. Стелити його назад можна тільки після його остаточного висихання е свіжому повітрі.
 
Читайте також: 10 способів провести прибирання за допомогою натуральних засобів
 
Секрети генерального прибирання ванній
 
Виниклі на поверхні ванни або раковини іржаві плями, можна легко видалити за допомогою оцту або білизни. Необхідно налити трохи звичайного столового оцту або білизни на забруднене місце і залишити на 10-20 хвилин. Після цього протерти проблемну ділянку губкою або щіткою (неметалевої, щоб не подряпати емаль) і змити засіб для чищення водою.
 
Відчистити ванну від вапняного нальоту можна, додавши в миючий засіб столову ложку нашатирю.
 
Щоб у ванній панував приємний аромат, необов'язково купувати освіжувачі повітря. Досить буде підвісити на нитку свіжий апельсин з увіткненими в нього зубчиками сухої гвоздики.
 
Джерело: domik.ua
Популярні статті
В условиях карантина, когда риск распространения опасного вируса очень высок, надо тщательно и часто мыть руки либо обрабатывать спиртосодержащим дезинфицирующим средством для рук «Септолин». Не менее важным является дезинфекция своего жилья. Как же минимизировать возможность попадания бактерий и вирусов в ваш дом?
Тому проводити регулярне прибирання у ванній необхідно частіше, ніж в інших приміщеннях.   Про нюанси генерального прибирання і розкриває секрети успішного і недовгого процесу наведення чистоти у ванній кімнаті читайте на сторінках Domik.ua.
На кухне готовится пища, поэтому ее очищению следует уделять особое внимание.  Но уборка кухни не должна отнимать слишком много времени. Уверены, каждый из вас найдёт для себя занятие более приятное и интересное. Как максимально быстро и с минимальными затратами сил сделать кухню чище?